KDM ma swoje logo…
1. Krótka historia powstania KDM-u:
Jak to się stało, że w Kłecku jest KDM? Otóż, po przybyciu do parafii nowy wikariusz – ks. Damian Woźniak, zaczął rozmowy z księdzem proboszczem oraz parafianami. Jak się okazało w parafii po wstępnych ustaleniach, nieco wcześniej w naszej parafii prężnie działała młodzież, która wspólnie gromadziła się na wielbieniu Boga. Bardzo szybko pojawiła się myśl wzbudzenia do życia tego, co w parafii już kiedyś było. Ks. wikariusz rozpoczął pierwsze spotkanie z początkiem nowego roku szkolnego. Na to spotkanie przybyło zaledwie parę osób. Jednak z każdym spotkaniem liczba uczestników się zwiększała.Dzisiaj po dwóch miesiącach grupa liczy
2. Jaki jest cel?
Spotkania KDM-u mają na celu przede wszystkim pogłębić relację młodzieży z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Dlatego zawsze młodzi swoje spotkania rozpoczynają adoracją Najświętszego Sakramentu. Drugorzędny cel, jaki postawili sobie młodzi to odnaleźć się i zakorzenić we wspólnocie parafialnej. Kolejnym celem jest także przygotowanie się duchowo do obchodów Światowych Dni Młodzieży w 2016r., które odbędą się w Krakowie. Trzeba dodać, że także do naszej diecezji przybędzie z zza granicy ok. 8 tys. młodych ludzi, a co za tym idzie, do naszej parafii przybędą młodzi ze świata. Będzie zatem to okazja do wymiany poglądów i spotkania się z naszymi braćmi.
3. Dlaczego piątek, a nie sobota?
Spotkania duszpasterstwa odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.30. Dzień i godzina spotkań nie są też przypadkowe. Jak się okazało młodzież, która gromadziła się przy naszej parafii, spotykała się właśnie w każdy piątek w godzinach wieczornych. Na pierwszym spotkaniu to młodzi ustalili rytm i częstotliwość swoich spotkań.
4. Co robią dla parafii?


Młodzież ma teżczym się pochwalić. W miesiącu październiku młodzi ludzie propagowali modlitwę różańcową. W każdą niedzielę października przed kościołem rozprowadzali własnoręcznie zrobione „dziesiątki” różańca. Pomysł ten spotkał się z miłym przyjęciem przez parafian, którzy drobną ofiarą za każdy różaniec wsparli młodych ludzi. Jednak różańce nie były jedynym pomysłem duszpasterstwa.
W dzień odpustu w naszej parafii po mszy świętej, można było nabyć „ciasteczka św. Jadwigi zrobione na tradycyjnym średniowiecznym przepisie. I jak się okazało akcja „wypaliła”.


W październiku przy pomocy ks. Damian przygotowali Dzień Papieski i montaż słowno-muzyczny pt. „Świętymi Bądźcie”, który przyczynił się do propagowania i szerzenia kultu św. Jana Pawła II.
Tego samego miesiąca młodzież bardzo chętnie włączyła się w przygotowanie Nocy Świętych (31.10), która jest alternatywą do szerzącego się świętowania Halloween.