KDM ma swoje logo…

10818682_798766800188305_802907375_n

Grupa młodzieżowa, która spotyka się od jakiegoś czasu przy naszej parafii ma już swoje logo. Od września 2014r. przy naszej parafii gromadzi się młodzież, która chce i szuka czegoś więcej. W jednej z homilii ks. Damiana Woźniaka – założyciela – grupa ta została nazwana „elitą” parafii. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to niewielka liczba osób, która pragnie w swoim życiu coś zrobić więcej dla siebie i dla parafii.

1. Krótka historia powstania KDM-u:

Jak to się stało, że w Kłecku jest KDM? Otóż, po przybyciu do parafii nowy wikariusz – ks. Damian Woźniak, zaczął rozmowy z księdzem proboszczem oraz parafianami. Jak się okazało w parafii po wstępnych ustaleniach, nieco wcześniej w naszej parafii prężnie działała młodzież, która wspólnie gromadziła się na wielbieniu Boga. Bardzo szybko pojawiła się myśl wzbudzenia do życia tego, co w parafii już kiedyś było. Ks. wikariusz rozpoczął pierwsze spotkanie z początkiem nowego roku szkolnego. Na to spotkanie przybyło zaledwie parę osób.  Jednak z każdym spotkaniem liczba uczestników się zwiększała.Dzisiaj po dwóch miesiącach grupa liczy

2. Jaki jest cel?

Spotkania KDM-u mają na celu przede wszystkim pogłębić relację młodzieży z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Dlatego zawsze młodzi swoje spotkania rozpoczynają adoracją Najświętszego Sakramentu. Drugorzędny cel, jaki postawili sobie młodzi to odnaleźć się i zakorzenić we wspólnocie parafialnej. Kolejnym celem jest także przygotowanie się duchowo do obchodów Światowych Dni Młodzieży w 2016r., które odbędą się w Krakowie. Trzeba dodać, że także do naszej diecezji przybędzie z zza granicy ok. 8 tys. młodych ludzi, a co za tym idzie, do naszej parafii przybędą młodzi ze świata. Będzie zatem to okazja do wymiany poglądów i spotkania się z naszymi braćmi.

3. Dlaczego piątek, a nie sobota?

Spotkania duszpasterstwa odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.30. Dzień i godzina spotkań nie są też przypadkowe. Jak się okazało młodzież, która gromadziła się przy naszej parafii, spotykała się właśnie w każdy piątek w godzinach wieczornych. Na pierwszym spotkaniu to młodzi ustalili rytm i częstotliwość swoich spotkań.

4. Co robią dla parafii?

 

DSCN0544
Dzień Papieski 2014
WP_20140926_001
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Młodzież ma teżczym się pochwalić. W miesiącu październiku młodzi ludzie propagowali modlitwę różańcową. W każdą niedzielę października przed kościołem rozprowadzali własnoręcznie zrobione „dziesiątki” różańca. Pomysł ten spotkał się z miłym przyjęciem przez parafian, którzy drobną ofiarą za każdy różaniec wsparli młodych ludzi. Jednak różańce nie były jedynym pomysłem duszpasterstwa.

W dzień odpustu w naszej parafii po mszy świętej, można było nabyć „ciasteczka św. Jadwigi zrobione na tradycyjnym średniowiecznym przepisie. I jak się okazało akcja „wypaliła”.

V__7F6B
Ciasteczka wykonane przez młodzież
safe_image.php
Noc Świętych 2014r.

W październiku przy  pomocy ks. Damian przygotowali Dzień Papieski i montaż słowno-muzyczny pt. „Świętymi Bądźcie”, który przyczynił się do propagowania i szerzenia kultu św. Jana Pawła II.

Tego samego miesiąca młodzież bardzo chętnie włączyła się w przygotowanie Nocy Świętych (31.10), która jest alternatywą do szerzącego się świętowania Halloween.

5. Kiedy spotkania?

Każdy piątek o godz. 19.30 w kościele parafialnym. Natomiast w I piątek miesiąca o godz. 19.00 w kaplicy s. Służebniczek na ul. Gnieźnieńskiej. Serdecznie zapraszamy!

Leave a Reply