Każdy z nas lubi być chwalonym!

Maj to wyjątkowy miesiąc dla wielu z nas. To czas rozkwitania dopiero co rozbudzonego po zimowym śnie życia. To czas pogłębiania życia duchowego poprzez przystępowania do Pierwszej Komunii Świętej, czy Bierzmowania. To także czas wspominania ważnych dla naszej ojczyzny wydarzeń historycznych, ale to również, a może przede wszystkim, czas prawienia komplementów Matce Boga i Człowieka – Najświętszej Maryi Pannie. Właśnie w maju wpatrujemy się w Tę, która wydała na świat Zbawiciela, a odmawiając Litanię Loretańską, wysławiamy Jej wielkie cnoty i przywileje, którymi została obdarowana przez Boga. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszej parafii codziennie o godz. 17,3o., w środy o godz. 20,3o, zakończone apelem i śpiewem pieśni maryjnych, natomiast przy przydrożnych krzyżach i figurach o godz. 19,00. Zachęcamy zatem do podjęcia tej pięknej modlitwy, będącej wyrazem naszego synowskiego oddania oraz do pielęgnowania tradycji spotkań majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

Nabożeństwo Majowe w Gorzuchowie przed rozpoczęciem Majówki z Zielarkami:

Nabożeństwo Majowe w Wilkowyji przy nowej figurze Matki Boskiej ufundowanej przez mieszkańców wioski: