Każdy świętym może być!

Sprzątanie, zakupy, wybieranie i ciągły pośpiech, to chyba stałe już składowe każdych przygotowań do świąt. Pewne zeświecczenie wkradło się już niestety w życie chrześcijan, którzy przygotowując się do przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego, zapominają o ich głównym przesłaniu. Z tego też powodu już po raz kolejny w naszej parafii odbyła się przygotowana przez włodarzy i mieszkańców Gorzuchowa ,,Noc Świętych”. Dzięki Ich uprzejmości i gościnności mogliśmy na chwilę zatrzymać się i przypomnieć sobie o tym, co tak na prawdę ważnego jest w świątecznym przeżywaniu najbliższych dwóch dni, co jest ich istotą. Wspólna modlitwa oraz zaduma nad tekstami Św. Jana Pawła II, pomogły odświeżyć sobie prawdę o sensie istnienia każdego z nas, o tym, że celem życia każdego człowieka jest świętość, znajdująca się w zasięgu jego ręki. To właśnie ten cel nadaje sens życiu i sprawia, że ból przemijania, którego człowiek doświadcza na co dzień, staje się lżejszy i łatwiejszy do przyjęcia. Zwieńczeniem tej modlitewnej zadumy było wspólne spotkanie przy stole ,,pod wiatą”, gdzie dumnie królowała, łagodna i niestrasząca nikogo dynia.