Katecheza ks. prof. Bogdana Czyżewskiego

Wierzymy i wyznajemy, że Jezus z Nazaretu, urodzony jako Żyd z córki Izraela w Betlejem, (…) jest odwiecznym Synem Bożym, który stał się człowiekiem. – KKK 422

Dziś w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny wierni z naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 mogli wysłuchać kolejnej katechezy ks. prof. Bogdana Czyżewskiego pt. „Wierzę w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego…”. Jaka istotna prawda kryje się w tym wyznaniu? Co znaczy wierzyć w Jezusa Chrystusa, Jedynego Syna Bożego, naszego Pana? W tym artykule wiary możemy dostrzec, że w Jezusie Chrystusie wypełnia się obietnica odkupienia człowieka z grzechów. Dzisiejsza katecheza to zaproszenie do odkrycia na nowo miłości Boga do człowieka, która została objawiona w Jezusie. Jezus to jedyne imię, w którym jest zbawienie, tylko trzeba w Niego uwierzyć i powierzyć mu swoje życie.  Św. Augustyn uczy, że Bóg stworzył nas bez nas, ale nie może nas zbawić bez nas.

Mów o Chrystusie tylko wtedy gdy cię ktoś zapyta. Ale żyj tak, żeby pytano cię o Chrystusa.