Katecheza ks. prof. Bogdana Czyżewskiego

Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej, w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość. Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego. – Ps 51

W pierwszą środę marca zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby wysłuchać ostatniej nauki ks. prof. Bogdana Czyżewskiego z cyklu: „Wierzę w Boga… Dlaczego wierzę?”. Było to też spotkanie z Matką Bożą Nieustającej Pomocy, aby przedstawić jej nasze prośby i intencje. Ostatnim artykułem wiary omówionym przez ks. profesora był artykuł: „Wierzę w grzechów odpuszczenie”. Usłyszeliśmy dzisiaj, że podstawą odpuszczenia grzechów, jest zrozumienie jaki grzech popełniliśmy. Miejscem gdzie najbardziej doświadczamy tego artykułu wiary jest konfesjonał i sakrament pokuty i pojednania. Tam spotykamy się z miłosiernym Jezusem, żywym i prawdziwym Bogiem. To tam, przy kratkach konfesjonału powinniśmy wierzyć, że następuje odpuszczenie naszych grzechów.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. kan. Mirosław Kędzierski podziękował ks. Profesorowi za ten rok spotkań i wygłoszone katechezy, które jeszcze lepiej pomogą nam przeżywać naszą wiarę.