Już niebawem Orszak Trzech Króli

Podobnie jak w ubiegłym roku pragniemy włączyć się do grona 600 miast w Polsce, organizujących plenerowe wydarzenie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Hasło tegorocznego Orszaku: BÓG JEST DLA WSZYSTKICH. Parafia została podzielona na trzy części:
Orszak Niebieski (Afrykański) – do orszaku należą Czechy, Dziećmiarki i część miasta na lewo od osi drogi Gniezno – Wągrowiec. (jadąc od Gniezna)
Orszak Zielony (Azjatycki) – do orszaku należą Kolonia i Biskupice część miasta na prawo od osi drogi Gniezno – Wągrowiec (jadąc od Gniezna).
Orszak Czerwony (Europejski) – to wioski Polska Wieś, Wilkowyja, Gorzuchowo i Charbowo.
Orszakiem Trzech Króli pragniemy zainaugurować obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości.
Poszczególne orszaki o godz. 14,3o, wyruszą z trzech różnych miejsc upamiętniających bohaterów naszego miasta, walczących o niepodległość: Orszak Niebieski (Afrykański) obelisk poświęcony pułkownikowi Pniewskiemu. Orszak Zielony (Azjatycki) – obelisk na parafialnym cmentarzy poświęcony Powstańcom Wielkopolskim. Orszak Czerwony miejsce rozstrzelania obrońców miasta nad Małą Wełną. Te trzy orszaki spotkają się na Rynku, przy pomniku złożą znicze w kolorze swego orszaku i po krótkiej modlitwie za poległych, przejdziemy do amfiteatru, gdzie dalsza część wspólnego świętowania i kolędowania. Oprócz koron i chust w kolorach orszaku, prosimy w tym roku zabrać flagi narodowe.
Ostatnie spotkanie organizacyjne – w środę, 27 grudnia, w Przedszkolu Akademia Małego Odkrywcy, po wieczornej Mszy Św.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się do wspólnego świętowania i manifestowania swojej wiary.
Ogłaszamy konkurs – który z Królów będzie miał najliczniejszy orszak. Liczone będą tylko osoby przyozdobione koroną w kolorze swego króla. Zachęcamy więc do przygotowania strojów w kolorach swojego orszaku.