Jubileusz LSO w Gnieźnie [zdjęcia]

dscn4707W sobotę (10 września 2016r.) gnieźnieńska katedra wypełniona była Liturgiczną Służbą Ołtarza. Obchodzili oni przy grobie św. Wojciecha Jubileusz Chrztu Polski. Była też okazja, aby wspólnie wyznać wiarę i odnowić swoje przyrzeczenia chrzcielne. Młodym ministrantom, lektorom, ceremoniarzom i kantorom towarzyszył abp Wojciech Polski Prymas Polski…

dscn4624W sobotni poranek do Gniezna udała się delegacja LSO z naszego dekanatu. Ministranci z Kłecka i Dębnicy uczestniczyli w Jubileuszu z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wraz z księżmi opiekunami ok. 700 młodych zgromadziło się na gnieźnieńskim rynku. dscn4706To z centrum miasta wyruszyła procesja do katedry, aby tam przeżywać wspólnie Eucharystię pod przewodnictwem ks. Prymasa.

Homilię skierował do członków LSO ks. Przemysław Kwiatkowski – rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

sdr

Mówił on, że każdy z nas ma przynieść do Jezusa piękne owoce swojego życia. Zaprosił też młodych, aby modlili się za nowych kleryków, którzy rozpoczną pierwszy rok formacji w PWSD.

Całość zwieńczyła wspólna uczta na Placu św. Wojciecha przy katedrze. I było coś dla duszy, było coś dla ciała. Wyjazd zaliczamy do udanych. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w MC Donald. Kto nie był niech żałuje! Udało się nam chwilę porozmawiać i  zrobić zdjęcie z Prymasem Polski…

Leave a Reply