Jeszcze Polska nie zginęła…

Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem…

W sobotę, 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po latach zaborów nasza Ojczyzna wróciła na mapę Europy. Polscy byli narodem wolnym. W naszej gminie i parafii oficjalne uroczystości odbędą się jutro, jednak świętowanie tego ważnego dnia rozpoczęło się już dzisiaj. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z Dyrekcją zaprosiła wszystkich mieszkańców na wspólny śpiew pieśni patriotycznych i piosenek związanych z tematyką dotyczącą wolności narodu.

Spotkanie rozpoczęło się na kłeckim rynku o godz. 10.00, odśpiewaniem hymnu narodowego. Słowa powitania do wszystkich skierował Pan Adam Serwatka – burmistrz naszej gminy, a chwilę później rozpoczął się występ uczniów klas I – III. Zebranym dzieci zaprezentowały piosenki z repertuaru m. in.  Czerwonych Gitar (Biały Krzyż), Jana Pietrzaka (Żeby Polska…), Chłopców z Placu Broni (Wolność, kocham i rozumiem). Wspólnie z dziećmi w śpiew włączyli się mieszkańcy, władze samorządowe, organizacje społeczne z terenu gminy oraz cała społeczność szkolna. Za przepiękny występ podziękowała wszystkim Pani Dyrektor Kamila Kozicka, a całość spotkania zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty” autorstwa Marii Konopnickiej.

Zapraszamy wszystkich na jutrzejsze obchody, które rozpocznie uroczysta Msza Święta o godz. 10.00, w intencji Ojczyzny.