,,Jasełka na strychu” w zamian za ,,Choinkę miłości.”

Strych jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. Zazwyczaj wrzuca się tam różne bezużyteczne lub po prostu przestarzałe rzeczy. Szybko o nich zapominamy, ale gdy po jakimś czasie zawitamy w tym osnutym kurzem miejscu, gdzie czas robi swoje, okazuje się, że to co kiedyś wydawało się nieprzydatne, nagle zaczyna nas oczarowywać blaskiem swej historii. Wiele odkrytych na nowo ,,strychowych” gratów odsłania swoją duszę i na nowo opowiada historię, którą razem kiedyś współtworzyliśmy. W świat takich zakurzonych, zapomnianych, ale też i przemawiających rzeczy, zaprowadzili nas podopieczni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Gnieźnie prowadzonego przez Siostry Służebniczki. Młodzi aktorzy, odkrywając przed nami historię pewnego strychu, przypomnieli nam historię Bożego narodzenia. Wystawiając ,,swoje” wyjątkowe jasełka chcieli odwdzięczyć się naszej wspólnocie parafialnej za dary, które zostały im przekazane w ramach zorganizowanej przez nas akcji ,,Choinka miłości.” Ten wyjątkowy spektakl, a nade wszystko ich obecność, dobitnie pokazały nam wszystkim, że więcej radości jest w dawaniu, a niżeli w braniu. Trzeba jednak też przyznać, że dały nam również wiele do myślenia, bo kto tak naprawdę jest szczęśliwszy ten, który otrzymuje, czy może jednak ten, który obdarowuje?!?