Jak wyglądała Niedziela Palmowa w Kłecku? [zdjęcia]

DSCN1137
Hosanna Synowi Dawidowemu!

Hosanna Synowi Dawidowemu ! W niedzielę (29 marca) nasza parafia przeżywała niezwykłe odwiedziny – oto zawitał do nas sam Pan Jezus, który około 11.30 zjawił się na rynku naszego miasta na swoim osiołku (w rolę Pana Jezusa wcielił się diakon Maciej, a w rolę osiołka – biały kucyk). 

DSCN1023
Na rynku

Na szczęście Kłecko było przygotowane i mimo niepogody parafianie tłumnie stawili się w orszaku powitalnym, machając gałązkami palmowymi oraz prezentując własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne, pośród których wyróżniały się palmy przygotowane przez poszczególne wioski i oraz miasto. Wszystkie one wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą palmę i wszystkie nagrodzone zostały wyróżnieniem wraz z dołączonym koszem prezentów.

DSCN1074
Msza św. w kościele

Nagrody wręczył pan Adam Kroenke – Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy. W przeżywanie liturgii włączył się sam burmistrz naszego miasta pan Adam Serwatka.

DSCN1014
„Wykapany” faryzeusz…

Uroczystej procesji do naszej świątyni  przewodniczył ks. kan. Mirosław Kędzierski, a po niej sprawował Mszę św. dla swoich parafian. Należy dodać, że młodzi parafianie przygotowywali się do tego wydarzenia już przez warsztaty w Przedszkolu Małego Odkrywcy. Oczywiście ks. Proboszcz najmłodszym dawał liczne wskazówki, które miały pomóc w wykonaniu palm. Podczas nich mogli sami przygotować swoje palemki na tę uroczystość. Nie zabrakło też naszego chóru „Tylko echo”, który pod czujnym okiem dyrygenta pana Roberta Zgoły wykonał piękne pieśni.

DSCN1090
Mali Palestyńczycy…

Również dzieci stanęły na wysokości zadania, dodając liturgii blasku za sprawą wielu różnokolorowych palemek. Na uwagę zasługują też stroje wielu parafian, którzy zaprezentowali się w palestyńskich przebraniach, dając przedsmak tego, co czeka nas w Wielką Środę na Misterium Męki Pańskiej. 

 

Leave a Reply