Intronizacja figury św. Józefa.

Od niektórych świętych otrzymujemy pomoc w szczególnych sprawach, ale od św. Józefa pomoc jest udzielana we wszystkich, a poza tym broni on tych wszystkich, którzy z pokorą zwracają się do niego. – Bernard z Clairvaux

Dzisiejszy dzień w naszej parafii obfitował w kilka ważnych rzeczy. W południe uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, a po południu nabożeństwo majowe, podczas którego dokonano uroczystej intronizacji figury św. Józefa. Figura była wypożyczona od naszych sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek na okres Wielkiego Postu. Rok ten jest ogłoszony rokiem św. Józefa, a ks. Adam właśnie o tym wielkim patronie głosił rekolekcje wielkopostne. Figurę datuje się na około 100 lat, ponieważ tyle lat siostry są w naszym mieście. Niestety w tym roku siostry zamykają swój dom i odchodzą z Kłecka. Figura św. Józefa zostaje jednak w naszej parafii, jako dar od sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs pt. „Święty Józef patronem mojej rodziny”. Laureaci otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy słodki upominek.