Inauguracja Roku Wiary [zdjęcia]

2012-10-11-10-34-02W czwartek 11 października 2012 r. w Kościele katolickim został zainaugurowany przez papieża Benedykta XVI  Rok Wiary. Z tej okazji odprawiono  uroczyste Msze Św., podczas których wniesiono Katechizm Kościoła Katolickiego, Dokumenty Soboru Watykańskiego II  oraz najstarszą księgę chrzcielną znajdującą się w  danej parafii. 11 października przypadała bowiem 60. rocznica rozpoczęcie obrad Soboru Watykańskiego II oraz 20. rocznica wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Delegacja z naszej parafii wraz z ks. proboszczem Mirosławem Kędzierskim, wzięła udział w spotkaniu przedstawicieli rad parafialnych z wszytskich dekanatów nasz archidiecezji. Podczas spotkania zapoznali się ze  szczegółowymi ustaleniami dotyczącyni obchodów Roku Wiary, który potrwa do 24 listopada 2013 r. oraz wysłuchali wykładu ks. dra hab. Pawła Podeszwy. Punktem kulminacyjnym spotkania była uroczysta Msza Św. w gnieźnieńskiej katedrze sprawowana przez Prymasa Polski  abpa Józefa Kowalczyka.

ROK WIARY W NASZEJ ARCHIDIECEZJI

Leave a Reply