I Komunia Święta w Kłecku [zdjęcia]

IMG_9624Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w 2016 roku dla wspólnoty parafialnej i dzieci w Kłecku zapisze się na długo w historii. Otóż 48 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przyjęło Ciało i Krew Chrystusa. Temu wydarzeniu towarzyszyli rodzice dzieci, rodzice chrzestni i przybyli goście. 

IMG_9458Dokładnie o godzinie 11.oo rozpoczęła się uroczysta Msza św. sprawowana w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i  rodziców dzieci. Mszy świętej przewodniczył ks. kan. Mirosław Kędzierski (proboszcz). On też skierował do dzieci i zebranych w kłeckiej świątyni słowo.

Wprowadził on najpierw wszystkich w tajemnicę Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, który „przyszedł od Ojca i do Niego powrócił”. Ksiądz Proboszcz mówił też o „niezwykłej” drabinie, która prowadzi do nieba. Ona ma też swoje stopnie: chrzcielnica, konfesjonał, ołtarz – eucharystia i modlitwa. Przez nie możemy dostać się do nieba. Nie zabrakło też akcentu miłosierdzia. Przeżywając rok miłosierdzia w kościele nie zabrakło  postaci św. siostry Faustyny Kowalskiej. IMG_9848

Nie zabrakło też podziękowań ze strony ks. Mirosława Kędzierskiego dla rodziców: „Drodzy rodzice! Dziękuję wam bardzo za ten ostatni rok. Za to że byliście przy waszych dzieciach w tym przygotowaniu. Za to że pokazujecie waszym dzieciom i towarzyszycie im w drodze do nieba. To przywilej, zadanie i obowiązek każdego rodzica. Obowiązek wynikający nie z nakazu ale z miłości. Rozmawiając z dziećmi użyłem obrazu drabiny prowadzącej do nieba. Tym obrazem posłużę się i teraz. Dziecko nie może być samo na drabinie. Żaden kochający rodzic nie pozwoli, nie zostawi dziecka samego. IMG_9705Będzie z nim i będzie je asekurować.To wy przynieśliście wasze dzieci do Chrztu, postawiliście ja na pierwszym stopniu tej drabiny do nieba, dziś robią kolejne kroki, ale ciągle potrzebują waszej pomocy, nie możecie zostawić ich samych”.

Zwieńczeniem dzisiejszej uroczystości było wspólne nabożeństwo majowe o godzinie 16.00. Dzieci po nabożeństwie otrzymały pamiątki I Komunii Świętej, które będą przypominać im to niezwykłe wydarzenie. Nie zabrakło też podziękowań dzieci za przygotowanie do tegoż sakramentu. W pierwszej kolejności podziękowania popłynely w stronę ks. Proboszcza,  rodziców, s. Wenancji (katechetki, która przygotowała dzieci do sakramentu), ks. wikariusza oraz wszystkich zaangażowanych w dzisiejszą liturgię.

Polecajmy dzieci I Komunijne Panu Bogu, aby wzrastały w łasce u Pana Boga.

Niech umocnione Ciałem i Krwią Chrystusa trwają wiernie w miłości Boga i bliźniego!

Leave a Reply