Gorzuchowo w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych

W wielu parafiach przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych jest czasem wspólnej modlitwy i zwrócenia się w stronę tych, którzy poprzedzili nas w drodze do nieba. W ten sposób Kościół próbuje przywrócić zagubione w ostatnich latach właściwe świętowanie pierwszo listopadowej uroczystości przypominając, że ostatecznym celem życia człowieka jest zbawienie, a nie trwanie w chichotliwej i pełnej strachu wieczności. Z krzyża Jezusa Chrystusa płynie nadzieja na zmartwychwstanie, dlatego nie powinniśmy marnować danego nam czasu i robić wszystko, co w naszych siłach, aby móc spotkać się w niebie z naszymi bliskimi. O tych prawdach przypominaliśmy sobie również w naszej parafii, przeżywając noc świętych, zorganizowaną przez sołectwo Gorzuchowa. Umocnieni wspólną modlitwą i pokrzepieni dyniowymi smakołykami wracamy do naszej codzienności by na nowo podjąć walkę o świętość danego nam życia.