Gniezno ma swoją kolędę [link]

Jest nią „Gdy w Gnieźnie Bóg rodzi się”. Nagrali ją wspólnie samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji, a także dziennikarze. Z inicjatywą tego przedsięwzięcia wyszło Radio Plus Gniezno. Więcej informacji o akcji, a także fragmenty kolędy znajdziecie tutaj: http://gniezno.radioplus.pl/Program/Gniezno/Koleda-Gdy-w-Gnieznie-Bog-rodzi-sie/.

Kto chciałby usłyszeć całość, zobaczyć video clip, a także wspólnie z rodziną pośpiewać, może nabyć płytę. Wystarczy wrzucić 10 złotych lub więcej do puszki. Płyty są dostępne m.in. w siedzibie Radia Plus Gniezno, przy ulicy Kolegiaty 5. Dlaczego tak ważne jest wsparcie?
Eliza Banicka ma 11 lat. Choruje na rzadką chorobę genetyczną (Niemann-Pick syndrom typ C). Od września 2009 roku zażywa specjalne lekarstwo, dzięki któremu jej stan zdrowia znacznie się poprawił, co potwierdzają lekarze. Niestety jedno opakowanie (21-dniowa kuracja) kosztuje 35.500 zł. Lek nie jest refundowany przez NFZ. Rodzice Elizy nie są w stanie sami pokryć takich kosztów. Zachęcamy by w trwającym jeszcze Adwencie zrobić coś dla drugiego człowieka. Płyta może być doskonałym prezentem Bożonarodzeniowym, przede wszystkim dla Elizy.

Leave a Reply