Parafialny festyn Rodzinny z okazji beatyfikacji Jana Pawła II [wideo/linki]

jp ii nowe
Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowania festynu- kontakt

warsztaty


Warsztaty muzyczne dla osób chcących wystąpić podczas festynu:

  • 15.04.2011, godz.17 -21, Akademia Europejczyka;
  • 15.04.2011, godz.17.00 – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury;
  • formularz rejestracyjny

konkurs

Materiały do pobrania – konkurs:

Zgłoszenia  do udziału w konkursie i występach artystycznych  do 15.04.2011r.

Na uczestników konkursów i występów, czekają atrakcyjne nagrody.

 

Beatyfikacja  jest to akt papieski zezwalający na kult publiczny, ograniczony do jakiegoś kraju, miasta, diecezji lub rodziny zakonnej albo aktów (Mszy św., oficjum brewiarzowego). Beatyfikacja w rozumieniu prawnym nie niesie nakazu, ale jedynie zezwolenie na kult lokalny i nie jest ostatecznym aktem papieskim, lecz odpowiedzią na potrzeby pastoralne Kościołów lokalnych w zakresie kultu świętych. Kult lokalny błogosławionego może się jednak samorzutnie rozprzestrzeniać nawet na cały Kościół (Ojciec Pio, Matka Teresa z Kalkuty). Wtedy do kanonizacji wystarczy aprobata przynajmniej jednego cudu dokonanego po beatyfikacji.

Bardzo rzadko zdarza się obecnie trzecia forma — przewidziana przez Urbana VIII — wyniesienia na ołtarze przez tzw. zatwierdzenie kultu dawnych świętych czczonych w latach 1181-1534 r. Do beatyfikacji na tej drodze dowodzi się ciągłości kultu wyznawcy, heroiczności jego cnót i cudów, a w sprawach męczenników — faktu męczeństwa. Do ich kanonizacji stwierdza się cud dokonany po beatyfikacji lub uznaje cud starożytny, jak w sprawie bł. Stanisława Kazimierczyka z Krakowa.

za opoka.org.pl

Nowenna JPII w naszej archidiecezji
Praktyczne wskazówki oraz program beatyfikacji Jana Pawła II

Betyfikacja Jana Pawła II –  1 maja, artykuł ekai

Nauczanie Jana Pawła II – biblioteka ekai

Jan Paweł II, oficjalne konto na youtube i facebooku youtube facebookjanpaweltoutube

Leave a Reply