„Ekran życia” – Młodzieżowa Droga Krzyżowa [zdjęcia/film]

DSCN3391Dnia 4 marca, w I piątek miesiąca, o godzinie 19.30 w naszym kościele zapanowały „egipskie ciemności”, aby za moment ukazać na wielkim ekranie wędrówkę Jezusa na Golgotę. „Ekran życia” to kolejny temat Drogi Krzyżowej przygotowanej przez naszą młodzież. Niezwykła gra cieni, dobre słowo i muzyka pozwoliły przenieść się na chwilę do czasów Jezusa. Przez 40 minut mogliśmy pójść za Zbawicielem na drodze naszej przemiany.

Dzisiaj Chrystus podczas wspólnego nabożeństwa mówił do nas poprzez fakty naszego codziennego życia. Poprzez słowa naszych duszpasterzy, poprzez minuty naszej codziennej modlitwy. Nie można pozwolić, by ten czas naszych rekolekcji w drodze, który otrzymaliśmy od Boga, przeminął nam bez ożywienia w naszej duszy głębokiego i skutecznego pragnienia kolejnego powrotu, by jak syn marnotrawny znaleźć się bliżej Ojca. To jest cała istota Wielkiego Postu.

Młodzież wraz z ks. Damianem przygotowali kolejną drogę, która robiła wrażenie. Staranie przygotowane scenki, tekst i muzyka pozwalają człowiekowi w nietypowy sposób przeżywać wielkopostne nabożeństwo, które jak sie okazuje może porwać serce.

Na zakończenie młodzież zaprosiła zgromadzonych parafian i nie tylko parafian do konkretnej postawy: „Teraz idź… Nie zastanawiaj się, czy masz ochotę zrobić to czy tamto. Nie proś Jezusa o siłę, abyś się mógł zmuszać, poproś Go lepiej o miłość, abyś kochał. On tobie ją da…”.

Krótki filmik przygotowany przez naszą młodzież:

Leave a Reply