Dziś się narodził…

„Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat, żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole.”

W Wigilię Bożego Narodzenia zostały odprawione w naszym kościele parafialnym dwie Pasterki. Mszy Świętej o godzinie 22.00 przewodniczył ks. Adam Piechowiak, natomiast pasterkę o 24.00 odprawił ks. kan. Mirosław Kędzierski.

Były to kolejne święta obchodzone podczas trwania pandemii. Wprowadzone obostrzenia mocno utrudniły wszystkim dostęp do Eucharystii. W homilii ks. Adam zauważył, że miało to znaczący wpływ na nasze relacje z bliskimi. Mówił, że Betlejem oznacza „dom chleba”. Bóg rodzi się na ołtarzu, abyśmy odczuli Jego miłość i wsparcie, a także żebyśmy byli uświęceni. Bóg tęskni za nami i chce byśmy pojawiali się w Jego domu. Boże Narodzenie jest po to, abyśmy wyszli do ludzi z radosnym przesłaniem, że Bóg kocha każdego człowieka, na każdego czeka z niecierpliwością i łzą w oku.

Na końcu Ks. Proboszcz w imieniu duszpasterzy złożył życzenia świąteczne Parafianom i gościom : „Pokój ludziom dobrej woli”

Syn Boży przyjmuje dziś ludzkie ciało, aby służyć ludziom i przywracać nadzieję wszystkim, którzy ją utracili. Niech te święta będą dla Was czasem umocnienia w wierze, odnowy w tej wierze. W sercach niech gości życzliwość i nadzieja abyśmy wspólnie mogli patrzeć z optymizmem w przyszłość. Życzymy aby Bóg objawiający się w Swoim Synu – Bożej Dziecinie obdarował Was swoimi łaskami, błogosławieństwem, pokojem i radością pośród codziennych spraw, trosk i obowiązków. Niech napełnia światłem wiary, mocą miłości i nadziei aby każdy dzień był pełen sił i zdrowia. Życzymy pokoju w sercach i rodzinach. Dobroci i zrozumienia w relacjach z drugim człowiekiem.

BŁOGOSŁAWIONYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!!