Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel!

Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest  Mesjasz Pan.

W sobotnią noc 24 grudnia udaliśmy się do naszej świątyni parafialnej na tradycyjną Mszę Świętą – Pasterkę. Jak co roku od kilku lat odbyły się dwie pasterki. Jedna o godzinie 22:00, a druga o godzinie 24:00. Były sprawowane przez naszych duszpasterzy ks. kan. Mirosława Kędzierskiego oraz ks. Damiana Woźniaka. Homilie wygłosił ks. Mirosław, który mówił:

„Bóg w ciszy Betlejemskiej nocy pragnie bardzo dyskretnie i taktownie pokazać nam wielką prawdę: JESTEM PRZY TOBIE! Nawet, jeśli nie zdajesz sobie sprawy z tego, jeśli tego nie zauważasz – jestem przy tobie. Kiedy jesteś szczęśliwy – jestem przy tobie. Gdy jesteś smutny – jestem przy tobie. Kiedy cierpisz – jestem przy tobie(…) Bóg przerywa milczenie, przemawia do człowieka i wyciąga do niego ręce. Nie były to ręce zaciśnięte w pięść, nie były to ręce ciskające pioruny, ale były to bezbronne ręce dziecka. I to jest największy cud Bożego Narodzenia – Boga można wziąć w ramiona. ”

Na zakończenie ks. Proboszcz złożył wszystkim parafianom i ich gościom życzenia, które można streścić w jednym zdaniu. „CHWAŁA  BOGU NA WYSOKOŚCIACH, A NA ZIEMI POKÓJ LUDZIOM, W KTÓRYCH MA UPODOBANIE”

Leave a Reply