Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego [link]

Jutro w całej diecezji możliwość włączenia się w dzieło duchowej adopcji. Duchowa Adopcja jest ślubem, który może podjąć każdy człowiek. Poprzez to przyrzeczenie, osoba zobowiązuje się do otoczenie modlitwą zagrożonego w łonie matki życia dziecka, którego imię jest znane tylko Bogu, i jego rodziców. Istotą Duchowej Adopcji codzienna modlitwa przez 9 miesięcy więc tyle ile trwa okres prenatalnego życia człowieka w łonie matki. Włączyć się można poprzez deklarację, w której osoba zobowiązuje się odmawiać codziennie specjalną modlitwa wstawiennicza w intencji dziecka i jego rodziców oraz jedną dziesiątka różańca. Może dołączyć dobrowolne praktyki religijne: komunia św., post, wspieranie dzieł charytatywnych. Duchową Adopcję w naszej  parafii podejmiemy jutro na wieczornej Mszy Św. Prosimy o zaopatrzenie się we folderki, wpisanie na listę i zabranie świecy na jutrzejszą Mszę.

Duchowa Adopcja powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. Takim grzechem jest grzech aborcji. W Polsce początki sięgają 1987 r., gdzie młodzież akademicka podjęła pierwsze zobowiązanie przy kościele oo. Paulinów w Warszawie.

Duchowa Adopcja jest ślubem, który może podjąć każdy człowiek. Poprzez to przyrzeczenie osoba zobowiązuje się do otoczenie modlitwą zagrożonego w łonie matki życia dziecka, którego imię jest znane tylko Bogu i jego rodziców. Istotą Duchowej Adopcji codzienna modlitwa przez 9 miesięcy więc tyle ile trwa okres prenatalnego życia człowieka w łonie matki.

Włączyć się można poprzez deklarację, w której osoba zobowiązuje się odmawiać codziennie specjalną modlitwa wstawiennicza w intencji dziecka i jego rodziców oraz jedną dziesiątka różańca, a także może dołączyć dobrowolne praktyki religijne: komunia św., post, aktywne wspieranie dzieł charytatywnych.

Duchową Adopcję w naszej archidiecezji można podjąć można w każdej parafii, uroczyście składając deklarację modlitwy  w kościele w dniu Zwiastowania Pańskiego 25 marca.

Wiele ciekawych informacji znajdziesz na stronie: www.duchowaadopcja.com.pl

Leave a Reply