Dzień Zaduszny w Kłecku [zdjęcia]

dscn5967„We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przychodzimy na cmentarz – miejsce spoczynku naszych przodków, aby modlić się na różańcu o życie wieczne dla nich”. Tymi słowami młodzież z KDMu rozpoczęła modlitwę na naszym cmentarzu. Tradycyjnie, jak co roku młodzież 2 listopada poprowadziła modlitwę za zmarłych. 

dscn6007Przechodząc alejkami kłeckiego cmentarza młodzież odmawiała z parafianami modlitwę różańcową. Tajemnice chwalebne, które  rozważali to przypomnienie, że Bóg jest wszechmocny, że do Niego należy wszelka władza na ziemi i w niebie. Codzienność dobrze zakrywa tę prawdę, jednak tajemnice chwalebne ujawniają prawdziwy obraz rzeczy – ostatnie słowo należy do Boga! – tak mówili.

Dziękujemy im za świadectwo wiary oraz za pięknie poprowadzoną
modlitwę wstawienniczą za zmarłych, którzy spoczywają na kłeckim cmentarzu!

Leave a Reply