Dzień Skupienia dla społeczności szkolnej

Wczoraj, 15 czerwca odbył się ostatni Dzień Skupienia dla całej społeczności szkolnej. Zaproszonym gościem był ojciec Przemek z klasztoru Paulinów z Jasnej Góry. Na katechezie w kościele parafialnym przybliżył uczniom historię i znaczenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Opowiadał o sukienkach Maryi, które są zmienne, a także o niezwykłym i ponadczasowym spojrzeniu. „Gdziekolwiek byś nie stal w kaplicy Cudownego Obrazu, to zawsze Jej wzrok jest utkwiony w Ciebie, on idzie za Toba” mówił o. Przemek. Pomiędzy wieloma ciekawymi faktami, które można było usłyszeć, wplecione zostały przerywniki w postaci pieśni Maryjnych. Katecheza w kościele to nie był jedyny punkt Dnia Skupienia. Uczniowie w szkole zgłębiali wiedze na temat zbliżającej się peregrynacji, oglądali film, brali udział w warsztatach i rozwiązywali karty pracy. Na przerwie śniadaniowej mogli posilić się drożdżówkami ofiarowanymi przez Ks. Proboszcza, natomiast starsze klasy zostały zaproszone na grilla do ogrodów plebanijnych.

Dzień skupienia składał się z 4 etapów:
1) Katecheza o. Przemysława w kościele
2) Film o Jasnej Górze i karty pracy
3) Warsztaty z ułożeniem puzzli i śpiewem pieśni maryjnych
4) Herbata z drożdżówką, a dla starszych grill z tańcami w ogrodach plebanijnych.
Serdecznie dziękujemy za pomoc nauczycielom  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kłecku, którzy włączyli się w przebieg dnia skupienia i prowadzili warsztaty w klasach.
Katecheci przygotowali także specjalną notatkę wizualną o Nawiedzeniu Matki Bożej w naszej parafii.
Dzień Skupienia miał przygotować dzieci i młodzież do Nawiedzenia, które przeżywać będziemy 18 i 19 sierpnia.