Dzień Skupienia

Wybrać Jezusa na trenera!!!

Pod takim hasłem odbył się w naszej parafii Dzień Skupienia dla społeczności szkolnej. Od rana dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniu z siostrą Paulą i siostrą Vianneyą ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie.
Siostry przybliżyły dzieciom temat uczynków miłosiernych względem ciała, oraz opowiedziały o swojej pracy. Oczywiście Dzień Skupienia to przede wszystkim spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, dlatego nie mogło zabraknąć Mszy Świętej. Ze względu na wiek zostały odprawione dwie Msze Święte. Pierwszą dla dzieci z klas 0 – III, odprawił ks. kan. Mirosław Kędzierski, drugą dla klas IV – VII koncelebrowali ks. Stanisław Ejdys, ks. Maciej Sławinowski oraz ks. Adam Piechowiak. W swoich homiliach księża w szczególny sposób przybliżyli postać św. Józefa, którego w dniu dzisiejszym wspominamy.
Na zakończenie został rozegrany mecz charytatywny między kapłanami a reprezentacją społeczności szkolnej. Wynik iście hokejowy: 4:8 dla stanu duchownego. Podczas meczu młodzież zbierała do puszek datki mające wspomóc Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie.