Dzień Mamy

Przychodzą w życiu dni powodzi, gdy wszystko zdradza nas i zawodzi. Gdy pociąg szczęścia w dal odchodzi, gdy wraca zło do wiary twierdz. Gdy grunt usuwa się jak kładka, jest wtedy ktoś, kto trwa do ostatka. Ktoś, kto nie umie zdradzić – Matka. – M. Fogg


26 maja w sposób szczególny wpisuje się w rok kalendarzowy – to Dzień Matki. Jak mówił ks. Adam w swojej homilii słowo MAMA jest ponad wszystkimi słowami i godnościami, jest ponad wszystko. Mama jest zawsze, w chwilach radości i szczęścia, ale też w tych chwilach łez, problemów i trudności. W naszej świątyni parafialnej o godz. 18:00 była sprawowana Msza Święta właśnie w intencji wszystkich mam, tych żyjących i tych, które odeszły do wiecznej ojczyzny. Dzień Mamy, to czas wyrażania wdzięczności wszystkim mamom za dar życia i trud wychowania. Macierzyństwo bowiem, to świętość, świętość wypracowywana przez miłość, trud, ofiarę graniczącą z męczeństwem dotyczącym wychowania dzieci – mówił ks. kan. Mirosław Kędzierski.

Do tych materialnych dowodów wdzięczności, został dołożony najpiękniejszy bukiet składający się z modlitw. W tym szczególnym dniu nasze mamy polecaliśmy najlepszej z mam – Matce Bożej. W sposób szczególny zwróciliśmy się do Matki Bożej Fatimskiej, którą zaprosiliśmy do naszej parafii. Niech Pani z Fatimy otacza wszystkie mamy i rodziny naszej parafii płaszczem swojej matczynej opieki.

Na zakończenie Eucharystii, podczas uroczystej procesji figura Matki Bożej Fatimskiej została przeniesiona do przykościelnej kaplicy, którą poświęcił ks. Proboszcz.

Wszystkim mamom życzymy tego co najlepsze. Wszystkiego jednak nie da się wyrazić słowami, jednak jest jedno słowo mające potężną moc:

DZIĘKUJEMY!!!