Dzień Chorych w parafii [zdjęcia]

DSCN6072W czwartek 16 czerwca w naszej parafii obchodziliśmy parafialny dzień chorych. Cieszymy się z licznej obecności chorych i starszych parafian, którzy przybyli do świątyni (wielokrotnie dzięki pomocy swoich bliskich). Starsi i chorzy parafianie mieli możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. O godz. 11 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Ks. Proboszcz.

Za rok będziemy obchodzić 25 Światowy Dzień Chorego. Historia DSCN6013ustanowienia tego dnia sięga pontyfikatu papieża św. Jana Pawła II. Ustanowienie Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. Tej modlitwy nie zabrakło i w naszej wspólnocie. Najpiękniej istotę tego sakramentu oddają słowa listu św. Jakuba: „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone”.

DSCN6066Po wspólnej modlitwie i namaszczeniu, którego dokonali nasi księża – ks. Mirosław i ks. Damian, dalsza część spotkania odbyła się w sali Stodoła w Polskiej Wsi. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu Parafialnemu Zespołowi Caritas, na zgromadzonych czekała kawa, herbata i coś słodkiego. Dzięki temu chociaż przez chwilę można było zapomnieć o cukrzycy, reumatyzmie, osteoporozie, nadciśnieniu i innych dolegliwościach.

Wszystkim za wspólną modlitwę Bóg zapłać!

 

Leave a Reply