Dziękczynienie za zbiory – Gorzuchowo
W środowe popołudnie rolnicy z Gorzuchowa zgromadzili się, aby dziękować Bogu za tegoroczne plony. Po raz pierwszy od wielu lat Msza Święta dożynkowa odbyła się w naszej parafialnej świątyni – o godzinie 17.00. Tradycją w tej wsi była bowiem dotąd Eucharystia sprawowana w plenerze, pośród pól.
Podczas liturgii rolnicy przynieśli do ołtarza chleb – symbol owoców ziemi i pracy ludzkich rąk. Został on uroczyście poświęcony, aby – jak przypomniał ks. kan. Mirosław Kędzierski – wzmacniał człowieka nie tylko fizycznie, ale i duchowo. W swojej homilii kapłan podkreślił również, że o chleb powszedni powinniśmy prosić Boga każdego dnia, z ufnością i pokorą. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy uwiecznili ten wyjątkowy moment wspólną, pamiątkową fotografią.













