Dziękczynienie za zbiory – Charbowo.

DSC09038Rolnictwo to przecież chleb. Ten chleb, z którego żyje człowiek. Nie samym chlebem on żyje, ale przecież żeby człowiek żył, musi mieć chleb. Jest to ten sam chleb, który Chrystus „w dzień przed męką wziął w swoje święte i czcigodne ręce i dzięki składając Bogu swojemu wszechmogącemu, błogosławił, łamał i rozdawał swoim uczniom. Człowiek potrzebuje więc chleba. Zarówno tego, który jest „owocem ziemi i pracy rąk ludzkich”, jak i tego, który „z nieba zstępuje i życie daje światu”                

                                                                                                                                      Jan Paweł II

W wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej za swoje plony i trud pracy na roli dziękowali rolnicy z Charbowa. Msza Święta została odprawiona o godzinie 18.00 a przewodniczył jej ks. kan. Mirosław Kędzierski, który wygłosił także homilię. 

Leave a Reply