Dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej Jasnogórskiej

Wracamy w naszą codzienność, ale umocnieni, przemienieni, gotowi pójść za Jezusem i Twoją, Maryjo, drogą: postawienia na Boga i wiernego realizowania Jego woli. – bp Radosław Orchowicz

Wczoraj wierni z naszej parafii udali się na Jasną Górę, aby uczestniczyć w archidiecezjalnym dziękczynieniu za Nawiedzenie Matki Bożej Jasnogórskiej.
Dziękczynienie rozpoczął Apel Jasnogórski, podczas którego wierni wysłuchali rozważań, które przygotował bp Radosław. Kulminacyjnym punktem wczorajszych uroczystości była Msza Święta pod przewodnictwem Prymasa Polski, a którą koncelebrowali wszyscy księża przybyli z pielgrzymami.
„Nawiedzenie to był czas słuchania – nie kogokolwiek i czegokolwiek, ale słuchania Jezusa. Po to przychodziliśmy, po to siadaliśmy u stóp Matki, by słuchać Jezusa. A teraz jesteśmy wezwani, by czynić wszystko, cokolwiek nam powie”. – mówił w homilii ks. abp Wojciech Polak.
Po zakończonych uroczystościach wszyscy cało i zdrowo wrócili do Kłecka.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Fhoto Drzewieccy, ks. P. Kowalski oraz Archidiecezji Gnieźnieńskiej