Dziękczynienie za 15 lat pracy ks. Proboszcza w parafii [zdjęcia]

DSCN7862Dokładnie 30 czerwca 2001 roku (sobota)  ks. Mirosław Kędzierski sprawował swoją pierwszą Mszę św. w naszej parafialnej świątyni. W pierwszą niedzielę lipca po 15 latach (3 lipca 2016) dziękowaliśmy razem z ks. proboszczem za wszystkie lata jego posługi dla wspólnoty parafialnej.

DSCN7842Na Mszy św. w niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele dziękowaliśmy Panu Bogu za 15 lat owocnej pracy ks. Proboszcza dla wspólnoty. W przeżycie tej uroczystości włączyli się wszyscy parafianie począwszy od dzieci, młodzieży, a skończywszy na dojrzałych. Każdy z parafian dołożył starań, aby przeżyć ten dzień jak najlepiej.

Księdzu Mirosławowi dziękowali przedstawiciele Rady Parafialnej DSCN7889oraz delegacja reprezentująca parafię od najmłodszego do najstarszego przedstawiciela. Obecny był też Burmistrz Miasta i gminy Kłecko – p. Adam Serwatka, który podziękował w imieniu władz miasta za pracę na rzecz społeczności lokalnej. Głos zabrał też ks. Damian, który też dziękował Panu Bogu, że na 15 lat pracy proboszcza wpisuje się dwa lata współpracy. To miło kiedy widzi się kapłana, który spala się dla swoich owiec. Pasterz musi pachnieć swoimi owcami. I tak jest w Twoim życiu ks. Proboszczu! Zostałeś posłany do owiec, aby osłaniać je DSCN7937przed wilkami i przybliżać im Królestwo Boże. Nie zmieniaj się księże! Pozostań właśnie takim, jakim jesteś! – powiedział wikariusz. Na koniec w kościele puszczono krótki filmik zmontowany ze zdjęć, który przygotował p. Michał Stosio.

Po zakończonej Eucharystii odbyła się mała uczta dla ciała w ogrodach plebanijnych. Tam na uczestników czekało małe co nieco. Wszystkie smakołyki zawdzięczamy parafianom, którzy zadeklarowali swoją pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Księdzu Proboszczowi życzymy kolejnych jubileuszów w naszej wspólnocie!

Leave a Reply