Dzieci u Matki Bożej Zapomnianej.

DSC04227„Jak paciorki różańca przesuwają się chwile …” – dobiegła też chwila gdy kończy się październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Ostatnie spotkanie odbyło się w sobotę. Miało inny charakter niż zazwyczaj. Ks. Proboszcz zaprosił bowiem wszystkich uczestników aby odmówić ten różaniec przy figurce Matki Bożej, która znajduje się w ścianie naszej świątyni. Przez naszych duszpasterzy nazwana została Matką Bożą Zapomnianą.

Jeszcze przed rozpoczęciem modlitwy dzieci złożyły życzenia ks. Mirkowi, który w tym dniu obchodził urodziny. W prezencie dzieci podarowały serduszka z życzeniami oraz przepiękny różaniec. W krótkim słowie do zgromadzonych dzieci i rodziców, ks. proboszcz prosił aby nie zapominać o modlitwie różańcowej. Można ją odmawiać zawsze w każdej wolnej chwili.

Po zakończonej modlitwie, wszyscy zostali zaproszeni do ogrodu na pyszną zupę fasolową, która została przygotowana z „dobrych uczynków”, które dzieci przynosiły codziennie na różaniec i umieszczały w specjalnym naczyniu.

Leave a Reply