Dwa w jednym, czyli Odpust parafialny i Wizytacja Biskupia

W minioną środę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Obecność Tego niezwykłego Gościa związana była z odbywającą się co pięć lat wizytacją biskupią parafii, której celem jest przede wszystkim wspólna modlitwa z wiernymi oraz przyjrzenie się funkcjonowaniu parafii i sposobom jej prowadzenia. Wydarzenie to ma zatem charakter formalny, jednak jak sam Biskup podkreślał, jego istotę stanowi przede wszystkim modlitewne towarzyszenie wiernym. To właśnie dlatego nasz Wizytator podjął się również przewodniczenia uroczystościom odpustowym, związanym ze wspomnieniem liturgicznym Św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki naszej parafii, przypadającym akurat w tym dniu. Niech to niezwykłe spotkanie oraz słowo, które pozostawił nam Ks. Biskup zaowocuje w naszych sercach jeszcze większym pragnieniem poznania Boga oraz służenia Jemu, Kościołowi i bliźnim na wzór Świętej Jadwigi.