Drużyna szpiku w Kłecku

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW niedzielę (1.09) ekipa wolontariuszy Drużyny Szpiku zawitała do Kłecka. Główną ideą przyświecającą całemu wydarzeniu było: Dzielenie się życiem! Oprócz stoiska, na którym można było zakupić drużynowe gadżety, było wiele atrakcji dla tych mniejszych i nieco większych. Między innymi pokaz sprzętu Straży Pożarnej, porady zdrowotne i mierzenie ciśnienia, pokaz udzielania pierwszej pomocy, występy grup artystycznych i zespołu Exterus, konkursy z nagrodami dla najmłodszych i dorosłych. Organizatorzy zadbali również oto, aby uczestnicy pikniku nie byli głodni, na każdego czekały pyszne kiełbaski, wata cukrowa i wiele innych smakołyków.


Jednak najważniejsze były nasze działania edukacyjne i propagowanie honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Przekonywaliśmy mieszkańców Kłecka, że to nic strasznego, że to nie boli a może komuś uratować życie. Był z nami Karol Tanaś – drużynowy kolega, który choruje na nowotwór krwi i czeka na swojego genetycznego bliźniaka. Karol jest bardzo związany z Kłeckiem, opowiadał jak wygląda jego przebieg choroby. Mocno wierzymy w to, że Karolowi uda się wygrać z tą chorobą! Do zostania dawcą szpiku przekonywał również Adam Kaczmarek, który miał przeszczep od niespokrewnionego dawcy i dzięki tej osobie, może normalnie żyć, funkcjonować.

08Wielkie podziękowania za trud włożony w organizację, oraz zaproszenie nas na Piknik z Drużyną Szpiku kierujemy w stronę Iwony i Macieja Kwapiszewskich. Nie zapominamy o sponsorach tego festynu i wszystkich tych, którzy chociaż w minimalnym stopniu przyłożyli się do powodzenia całej akcji. Na koniec oczywiście podziękowania dla naszych dzielnych wolontariuszy i wolontariuszek: Klaudia Falgier, Magdalena Kowalczyk, Paulina Stemplewska, Ewa Radunc, Adam Kaczmarek, których mocno wspierali Maria Homan i Michał Filimon. Z taką silną ekipą, to musiało się udać 🙂


 8 września (niedziela) w budynku MGOK  w Kłecku mieszkańcy tej miejscowości będą mieli okazję oddać krew i zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Wierzymy, że dzięki naszej akcji edukacyjnej i informacyjnej podczas pikniku, w niedzielę ustawi się kilometrowa kolejka osób, które będą chciały Podzielić się życiem!

 

02Foto: Klaudia Falgier, Maria Homan
darszpiku.pl

Leave a Reply