Drugie okrążenie sztafety adwentowej – DROGA

Brakuje nam zasług, które mogłyby za nami orędować, dlatego potrzebujemy wsparcia Bożej łaski. To właśnie ona gromadzi nas wokół ołtarza Chrystusowego, abyśmy do ofiary kapłana dołożyli także naszą codzienność, nawet tą trudną i skomplikowaną. Chrystus chce ją przeżyć razem z nami, chce z nami biec w kolejnym okrążeniu sztafety adwentowej. Dlatego pozwólmy Mu wejść w naszą codzienność. Będzie nas motywował, abyśmy wytrwali w naszych zmaganiach.

Dziś Druga Niedziela Adwentu, drugie kółko naszej „Sztafety Adwentowej”. Mszę Święta sprawował ks. Adam Piechowiak. Tematem przewodnim dzisiejszych rozważań była „Droga”,  homilię wygłosił dk. Rafał Wojciechowski. Mówił w niej:

„Przesłaniem dzisiejszej niedzieli jest droga. To po niej kroczymy do wyznaczonego celu. Kiedy minęła początkowa ekscytacja nowym czasem, jakim jest adwent, w naszych zmaganiach może pojawić się poczucie zniechęcenia, braku sensu dalszego biegu. Musimy jednak wytrwać. Trzymając się obranego toru, możemy zobaczyć, jak na wiele sposobów Kościół pomaga nam w przeżyciu adwentu. Roraty, modlitwa, słowo Boże, wystrój kościoła i wiele innych to nasi kibice na torze adwentowej sztafety.”

Każdy bieg wymaga wysiłku. Ale mając takiego Towarzysza i takich kibiców nie możemy się poddawać zniechęceniu. Dlatego trwajmy w naszych adwentowych zmaganiach i biegnijmy dalej.

Tekst zredagował dk. Rafał Wojciechowski