Droga Śmierci na jawie!

DSC06287Komu dzisiaj wierzyć mam? Słowa puste, które znam. 

Czy to koniec, czy to koniec już jest?

Mówił, że mi niebo da, że samego Boga zna.

Czy to koniec, czy to koniec już jest?

Życiem chciał obdarzyć mnie, a sam w grobie znalazł się.

Czy to koniec, czy to koniec już jest?

Jeśli z serca zrobisz głaz, to wtedy na wieczny czas Będzie koniec.

Po raz drugi w tym Wielkim Poście, zostaliśmy zaproszeni przez młodych z naszej parafii na Drogę Krzyżową.

Temat: „DROGA ŚMIERCI NA JAWIE” – zmusza nas do przemyśleń, nie możemy zapominać, że każdy dzień zbliża nas do śmierci. Musimy patrzeć dalej i bardziej perspektywicznie. Nasze grzechy, wady, samolubstwo, egoizm i ciasnota nie powinny przesłonić nam tego co ważne.

Droga Krzyżowa jaką przeszedł Chrystus i wiara w to, że życie nie kończy się na śmierci, ale zmienia swój wymiar w Jezusie, pozwoli nam spokojnie żyć. Nie możemy Jezusa położyć do grobu i mówić, że wszystko będzie dobrze. Naszym zadaniem jest dawanie świadectwa, że od śmierci bardziej nas interesuje życie.

Widać, że ten niezwykły „team” młodzieżowy pod wodzą ks. Damiana się rozkręca. Dlatego zapraszamy już w kolejny piątek na 19.30 do naszego kościoła, aby zobaczyć co tym razem wymyślą. 

Leave a Reply