Droga Miłości, Droga Prawdy i Droga Życia [zdjęcia]

IMGP0061„Droga Miłości, Droga Prawdy i Droga Życia” to myśl przewodnia kolejnej Drogi Krzyżowej przygotowanej przez młodzież z naszej parafii. W piątek o godz. 19.30 gromadząc się w naszej świątyni z wiernymi, mogliśmy przeżyć kolejną, piękną i wzruszającą młodzieżową Drogę. Czy można się jeszcze dzisiaj wzruszyć?Młodzież z parafii św. Jerzego i Jadwigi w Kłecku udowodniła, że wszystko jest możliwe. Dzisiaj wieczorem w kościele nie kryli tego uczestnicy, gdyż na twarzy co niektórych osób popłynęły łzy. Współcześnie jest bardzo trudno wprowadzić człowieka w stan współodczuwania. Młodzi udowodnili, że jednak można…

Ich ciężka praca owocuje. Starają się jak tylko potrafią. Spędzają wiele czasu na próbach, przygotowaniach i pisaniu scenariuszy. Jednak dla takich chwil warto!

Małe wskazówki dla Mikołaja i Kacpra...
Małe wskazówki dla Mikołaja i Kacpra…

Coraz więcej pozytywnych opinii na temat naszych Dróg Krzyżowych, tych o godzinie 19.30, można usłyszeć w mieście. Na ostatniej, jak dowiedział się ks. Damian – duszpasterz młodzieży  – uczestniczyły osoby z Bydgoszczy. Jak to się stało, że znalazły się w Kłecku? Przed laty sami uczestniczyli w Drogach dla młodzieży. Słysząc, że młodzi kontynuują to piękne dzieło, postanowili przyjechać do naszej parafii. I mile się zaskoczyli.

Płaczące niewiasty…

Nasza kochana młodzież udowadnia, że ten piątkowy czas można spędzać inaczej. Oni dali go dla Jezusa i dla siebie. Widać ich entuzjazm do pracy i budzący się zapał. Jest to bardzo miłe, a zwłaszcza dzisiaj, kiedy świat oferuje tyle ciekawostek.

Widać, że są jeszcze w Kłecku osoby, które chcą zawalczyć o swoje życie. Mówili: Dzisiejsza droga na Golgotę tuż obok Ciebie, Jezu, jest dla nas cenną lekcją wiary. Dziękujemy Ci za Twoją wiarę w nas, za wiarę przyjaciół i naszych Rodziców. Wierząc, oddajemy się Tobie. „Ty jesteś Drogą, Prawdą i Życiem”.

Dziękuję Wam Młodzieży za piękne włączenie się w życie naszej parafii. Jestem dumny, że mam taką młodzież w parafii. Dziękuję, że możemy wspólnie budować na Chrystusie nasze życie!  – ks. Damian.

A to… Trochę poza kulisami…

Leave a Reply