Droga Krzyżowa w Amfiteatrze.

DSCN3416Wielka Środa w naszej parafii, jest dniem wspólnej Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie była to Droga Krzyżowa ulicami miasta. Jednak w ubiegłym roku po raz pierwszy odstąpiono od tej zasady. Pokazano przepiękne Misterium Męki Pańskiej, które zgromadziło tłumy ludzi nie tylko z naszej okolicy. Dlatego zasadne było pytanie: „Jak będzie wyglądała Droga Krzyżowa w tym roku? I chyba nikt nie był zawiedziony.

Nie było przejścia ulicami miasta, nie było Misterium z grającymi aktorami. Wszyscy zostali zaproszeni do naszego amfiteatru, gdzie młodzież  działająca przy naszej parafii, za pomocą techniki „światła i cienia”, przedstawiła wędrówkę Jezusa na Golgotę. Cisza parku, padający deszcz, dobre słowo i muzyka spowodowały, że wszyscy zgromadzeni poczuli się jakby zostali zabrani w czasy Jezusa.

Młodzież pokazała, że droga krzyżowa to droga wierności Jezusa, wobec zbawczego planu Ojca, droga jaką Jezus przemierza w swoim Kościele. Także dzisiaj Jezus jest skazywany na śmierć, obnażany z szat, wyśmiewany i krzyżowany. Droga Krzyżowa w przeddzień Triduum Paschalnego, pozwoliła wszystkim poczuć, że każdy z nas jest cząstką Bożego planu zbawienia.

Leave a Reply