Droga Krzyżowa Młodych

Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte… – św. Jan Paweł II

Dziś Droga Krzyżowa Młodych pokazywała grzech nieczystości. Temat dziś bardzo powszechny i znany młodzieży. Temat nie łatwy i dla wielu nie do udźwignięcia. Młodzież pokazała, że mimo trudności wszystko jest możliwe dzięki wielkiemu miłosierdziu jakim obdarowuje wszystkich Jezus.  Bardzo fajnie wybrzmiały słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, o tym, że każdy ma swoje Westerplatte. Dla każdego będzie miało inny wymiar. Dla jednych będą to zadania, które trzeba podjąć i wypełnić, dla innych jakaś ważna sprawa, o którą trzeba walczyć. To obowiązki, powinności, od których nie można się uchylić. To także prawdy i wartości, które trzeba bronić i utrzymać. Taką wartością jest czystość serca, która podobnie jak wszystko co wartościowe kosztuje, o którą trzeba zawalczyć. Jest to wartość nie łatwa, ale warta wysiłku. Młodzież wplatając słowa Papieża Polaka w swoje nabożeństwo pokazała, że mimo wszystkich oszczerstw i prób dyskredytacji Jana Pawła II, jest to dla nich ważna postać. Człowiek, który potrafił porwać młodzież, potrafił z nimi rozmawiać bo we wszystkim był po prostu autentyczny. Dlatego dziś, w tych trudnych czasach trzeba mieć świadomość swego Westerplatte, które, jak skarb będzie cenione i strzeżone, którego się nie odda, ani nie porzuci za żadną cenę.