Droga Krzyżowa Młodych – „HEJT”

„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? (…) Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. 

Kolejny Wielki Post i kolejne zaproszenie do nawrócenia. Młodzież z naszej parafii tradycyjnie zaprasza na “ich” Drogi Krzyżowe. Troszkę inne, troszkę inscenizowane, czasem recytowane, czasem z rekwizytami ale zawsze przygotowane i prowadzone przez młodzież. Pierwsze w tym roku spotkanie nosiło tytuł: “HEJT”. Dla wielu hejt jest osobistym krzyżem, który nosi każdego dnia. Jednak jak zapewniała dziś młodzież:

“… akceptacja trudnych chwil w naszym życiu nie jest prosta, ani przyjemna. Ciężar naszego krzyża często wydaje się być nie do udźwignięcia. Pamiętajmy jednak, że każdy Krzyż niesiemy z Chrystusem, który cały czas jest obecny w naszym życiu, który uczy nieść krzyż z miłością i w miłości. To dzięki Niemu jesteśmy w stanie podjąć trud dźwigania krzyża naszego życia”. 

Wielki Post to czas nawrócenia i pójścia za Chrystusem. To wezwanie jest skierowane do wszystkich, a szczególnie do młodych oraz tych, którzy doświadczają bólu, krzywd czy niesprawiedliwości. Młodzież u stóp Krzyża składa swoje słabości. To wszystko co robią w tym czasie ma ich zachęcić do wielkopostnej pracy nad sobą.