Droga Krzyżowa Młodych – CHCIWOŚĆ

„Korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy” – 1 Tm 6,10

Kolejny piątek Wielkiego Postu dobiega końca. Zakończyliśmy go Drogą Krzyżową Młodych o godz. 19:30. Dziś kolejny krzyż, który często dźwigamy na barkach, krzyż chciwości. Przejawia się w takich rzeczach jak bogacenie się za wszelką cenę, w przesadnej trosce o sprawy doczesne.  Chciwość może mieć miejsce nie tylko u ludzi bogatych, ale również i u tych, co nie mają za wiele. Ich nastawienie wewnętrzne, chęć posiadania za wszelką cenę może stać się powodem wielu innych grzechów, takich jak: zatwardziałość serca, zamknięcie się na innych, niepokój, zdrada, oszustwo, pogwałcenie praw innych.
Seneka zwykł mawiać: „W domu mądrego bogactwa pozostają na służbie, u głupca zaś zajmują miejsce na tronie”. Bądźmy zatem ludźmi mądrymi.