Dożynki w naszej parafii

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba Podnoszą z ziemi przez uszanowanie Dla darów Nieba… Tęskno mi, Panie…

W minioną sobotę obchodziliśmy dożynki parafialne, jednak tradycją naszej parafii jest, że poszczególne wioski dziękują osobno. W tym roku jako pierwsi 19 sierpnia dziękowali gospodarze z Gorzuchowa, a zakończyli mieszkańcy Wilkowyi w sobotę 2 września. Niektóre wioski swoje dziękczynienie składały w kościele, ale były i takie, które dziękowały wśród pól, które dały im plony i ziarno na chleb. Wszyscy dziękowali za dar zboża, wszelkiego rodzaju płodów, które będą dla wszystkich pokarmem na kolejny rok.

Poniżej krótka fotorelacja z poszczególnych Mszy Świętych dziękczynnych.

Gorzuchowo

Biskupice

Polska Wieś

Kłecko Kolonia

Czechy

Kłecko

Charbowo

Wilkowyja