Dobre wieści z Afryki

Kilka dni temu do parafii wpłynęły podziękowania.

Drogi Darczyńco,

Twoja ubiegłoroczna pomoc przyczyniła się do przemiany życia mieszkańców Kalsé z wioski Nassira w Burkina Faso. Dzięki Darczyńcom takim jak Ty pomogliśmy ponad 700 osobom, które na co dzień zmagały się z bardzo dużym problemem braku wody. I był to problem naprawdę palący, który dotykał szczególnie kobiety. Te zaczynały dzień o 4-5 rano poszukaniem wody pitnej po okolicznych studniach kopanych i głębinowych położonych w innych wioskach. Wszystko zaczęło się zmieniać pod koniec ubiegłego roku, kiedy ruszyliśmy z budową studni głębinowej dla tej społeczności. Dzisiaj setki z nich cieszy się czystą, zdrową wodą pitną w ich wiosce.
Dzielimy się z Tobą uroczystością z poświęcenia i oficjalnego odbioru studni przez misjonarza o. Sylwestra Pudło, który kieruje podziękowanie również do Ciebie. Dziękujemy Ci, że razem z nami przemieniasz świat ludzi ubogich na lepszy.