Dni Radości 2014 [zdjęcia]

Dni radości Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży ,,Wiosło” i Stowarzyszenie Młodzieży „Wiosło” wraz ze wspólnotą Galilea serdecznie zapraszają na DNI RADOŚCI. Tym razem spotkanie odbędzie się w Janowcu Wlkp. w dniach 28.11 – 30.11. Będą to rekolekcje, których program oparty jest na rytmie dnia znanym z Taize czy Europejskich Spotkań Młodych wzbogacony sobotnim blokiem rekolekcyjnym. Uczestnicy spotkania przez wspólną modlitwę, pracę, śpiew, konferencje, zachęcani będą do realizacji słów stanowiących hasło spotkania: DUCHA NIE GAŚCIE. Zapraszamy do udziału młodzież od III klas gimnazjum. Zobacz program i podejmij dobrą decyzję.

Dni Radości?

Dni Radości to weekendowe rekolekcje dla młodzieży, których program oparty jest na rytmie dnia znanym z Taizé czy Europejskich Spotkań Młodych. Uczestnicy biorą udział we wspólnych modlitwach, warsztatach, wprowadzeniach biblijnych oraz spotkaniach w małych grupkach, a także zaangażowani są w grupy pracy. Spotkania te odbywają się w różnych miejscach Archidiecezji Gnieźnieńskiej, stanowiąc w ten sposób dla wspólnot parafialnych świadectwo  życia i dynamizmu Kościoła.  Dni Radości mają miejsce u  progu Adwentu.  Dotychczas odbywały się w: Powidzu (2008 r.), Wągrowcu (2009 r.), Chodzieży (2010 r.), Słupcy (2011 r.), Gnieźnie (2013).

DR S
Dni Radości – Słupca 2011
DR CH
Dni Radości – Chodzież 2010
DR W
Dni Radości – Wągrowiec 2009

Kilka słów historii

Podczas pobytu w Taize we wrześniu 2008 roku zrodził się pomysł zorganizowania Dni Radości w naszej archidiecezji. Zafascynowani życiem braci, miejscem jakim jest Taize, wspólnymi modlitwami, ciszą, wspólną pracą i RADOŚCIĄ zapragnęliśmy podzielić się tymi doświadczeniami z innymi młodymi. Najbardziej frapującą rzeczywistością Taize jest radość. Dlatego też postanowiliśmy nazwać nasze spotkanie Dniami Radości, żebypodkreślić jak ważne jest dzielenie się radością wiary z innymi, ukazywanie, że życie prawdziwego chrześcijanina jest przepełnione nadzieją i radością. Chcieliśmy, aby spotkanie na początku Adwentu było pomocne w rozpoczęciu tego okresu liturgicznego, który ma być przecież radosnym oczekiwaniem na Boże Narodzenie. Potwierdzeniem naszych poszukiwań i inicjatywy mogą być słowa zapisane przez Brata Rogera: Kiedy radość, zaczerpnięta z Ewangelii, rośnie w nas, przynosi ożywcze tchnienie.(…) Tej radości nie tworzymy sami, jest ona darem Boga. Nieustannie odnawia ją pełne zaufania spojrzenie, jakim Bóg ogarnia nasze życie.

Po co i dla kogo jest organizowane?

DR G
Dni Radości – Gniezno 2013

Dni są organizowane dla młodych ludzi z naszej archidiecezji, ale nie tylko. Jak pokazują minione spotkania przyjeżdżają też uczestnicy z różnych części Polski. Chcieliśmy, aby były to Dni dla młodych w wieku od 16 roku życia, gdyż wymagają one sporej samodzielności i odpowiedzialności.  Każdy dzień takie spotkania ma ustalony rytm, który jest podobny do tego jaki panuje w samym Taize. Trzykrotna wspólna modlitwa w ciągu dnia, wspólna praca w grupach: kuchennej, porządkowej, liturgicznej, czy pomagając przez śpiew w chórze podczas modlitw; warsztaty tematyczne i podczas dni radości w sobotni wieczór wspólna zabawa. Pytanie było też po co ? Te Dni to też stwarzanie sytuacji do poznawania siebie nawzajem, ale przede wszystkim do spotkania Chrystusa, podczas modlitw, w chwilach ciszy, Słowie Bożym, które rozważamy wspólnie, a także w drugim człowieku. To jak te dni będą wyglądały głównie zależy od nas, od tego ile z siebie damy, na ile każdy uczestnik będzie chciał wziąć za nie odpowiedzialność. To jest też taki ważny element – każdy jest za coś konkretnego odpowiedzialny. Ktoś za przygotowanie śniadania, ktoś za dekorację w kościele, ktoś za animacje modlitwy czy spotkania w małej grupie…

PROGRAM DNI RADOŚCI

28.11. PIĄTEK
16.30-18.00 – rejestracja uczestników w Zespole Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp.,
ul. 3 Maja 30.
18.00 – kolacja
18.30 – powitanie uczestników
19.30 – próba chóru w kościele
20.00 – modlitwa przy krzyżu w kościele
21.30 – zabawy integracyjne

29.11. SOBOTA
08.30 – śniadanie
09.15- 12.30 – konferencja z modlitwą/blok rekolekcyjny z przerwą
13.00 – obiad
14.00-16.00 – spowiedź
16.00 – podwieczorek
16.30 – 17.30 – blok rekolekcyjny
18.00 – kolacja
19.00 – Msza św.
20.00 – 22.00 – wieczór uwielbienia

30.11. NIEDZIELA
08.00 – modlitwa
08.30 – śniadanie
09.15 – wprowadzenie biblijne
09.30-10.30 – dzielenie w grupkach
10.45 – spotkanie dot. ŚDM/podsumowujące
11.30 – przygotowanie do Eucharystii
12.00 – Msza św.
13.00 – obiad
od 13.30 – wyjazd

Wszystkich, którzy z Kłecka chcieliby wziąć udział w takich Dniach Radości i przeżyć przygodę z Jezusem, prosimy o kontakt z ks. Damianem Woźniakiem (e-mail: [email protected]). Zgłoszenia trwają do 25 listopada. A więc nie czekaj…

Leave a Reply