Diecezjalna Poradnia Rodzinna

Punkt wsparcia dla rodzin w kryzysie Ognisko Nadziei

mieści w tzw. Lamusie przy ulicy Łaskiego 2a i czynny jest dwa razy w tygodniu w godzinach 17.00-19.00. Na wizytę można umówić się telefonicznie pod nr 795.108.176. Porady psychologa, mediatora, doradcy zycia rodzinnego są bezpłatne.

Gnieźnieńska poradnia Ognisko Nadziei  służy pomocą rodzinom i osobom, które znalazły się w kryzysowej sytuacji i nie potrafią sobie samodzielnie poradzić. W punkcie skorzystać można z bezpłatnych porad psychologa, prawnika, mediatora i kapłana.

Jak przyznaje ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor gnieźnieńskiej Caritas, w szeroko pojętej działalności organizacji służba człowiekowi w potrzebie zajmuje czołowe miejsce, a potrzeby są dziś bardzo różne i nie ograniczają się jedynie do braków materialnych. „Konieczna jest pomoc na wielu płaszczyznach, również na płaszczyźnie życia rodzinnego i małżeńskiego, gdzie wsparcie jest sprawą równie ważną co delikatną” – dodaje ks. Stawski.

Wspólnie z Caritas projekt pilotuje Referat Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Poradnia uruchomiona została w kwietniu 2013. co roku z pomocy dyżurujących w niej specjalistów korzysta 150 osób. Drugie tyle prosiło o informacje telefonicznie. Szczególnie chętnie korzystano z pomocy psychologa i prawnika. Jak informuje Teresa Niewiadomska z Referatu Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, wśród zgłaszających się były m.in. małżeństwa w kryzysie, osoby borykające się z problemem dziedziczenia długów i osoby proszące o mediacje zarówno na gruncie rodzinnym, jak i zawodowym. „Wiele z tych osób potrzebowało nie tylko konkretnych wskazówek, ale także wsparcia duchowego. Niektórzy wymagali pokierowania dalej. Niektóre sprawy m.in. mediacje jeszcze trwają. Otrzymaliśmy też podziękowania za pomoc i to chyba najlepszy dowód, że taka poradnia jest potrzebna” – mówi Teresa Niewiadomska.

Więcej informacji można znaleźć pod poniższym adresem:

https://drgniezno.pl/katolicka-poradnia-rodzinna/diecezjalna-poradnia-rodzinna