Dar i Tajemnica

„Kościół jest po to, aby służyć, a kapłan ma być jak pasterz, który pachnie owcami, ma pośród wiernych „pachnieć Chrystusem”.

Dziś, w Wielki Czwartek zakończył się okres Wielkiego Postu. To właśnie w Wielki Czwartek nadeszła godzina Jezusa, godzina, dla której przyszedł na świat. Godzina Jezusa to, przejście przez mękę i śmierć, aby ludzie mogli przejść z niewoli grzechu do wolności Dzieci Bożych. Uroczystą celebrację Świętego Triduum Paschalnego rozpoczyna Msza Wieczerzy Pańskiej, którą koncelebrowali nasi duszpasterze – ks. kan. Mirosław Kędzierski i ks. Adam Piechowiak.

Jezus Chrystus, tak jak kiedyś zgromadziła uczniów w Wieczerniku, tak dziś gromadzi wiernych wokół ołtarza. W obliczu czekającej Jezusa męki, w noc pojmania, ustanawia Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Dzięki temu możemy uczestniczyć w dziele zbawienia. Jest to, swoistego rodzaju testament, w którym wierni zostają zaproszeni do życia Jego życiem, do kochania Jego miłością. Dziś w Ewangelii mamy obraz Jezusa, który umywa nogi swoim uczniom. Jezusa, który prosi o miłość człowieka. Jezusa uniżonego, który jeśli czegoś wymaga, najpierw pokazuje jak to zrobić.

Po zakończeniu Mszy Świętej, Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie został przeniesiony do ołtarza wystawienia – „ciemnicy”. Puste tabernakulum przypomina, że Jezus został wydany w ręce nieprzyjaciół. Adorując Najświętszy Sakrament, wielbimy Chrystusa i dziękujemy za Jego obecność pośród nas.

Dziś Dzień Kapłaństwa. Nie mogło zabraknąć życzeń dla naszych duszpasterzy. Delegacje Liturgicznej Służby Ołtarza, KSM-u oddział Kłecko, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kłecku, Stowarzyszenia Powołań Kapłańskich, Róż Żywego Różańca, Rady Parafialnej życzyły kapłanom obfitości Łask Bożych, opieki Matki Bożej, wstawiennictwa świętych patronów, zdrowia, ludzkiej życzliwości i wyrozumiałości.