Czekają na Światowe Dni Młodzieży [zdjęcia]

DSCN1436W piątek (17.04) wieczorem w naszym kościele parafialnym zgromadzili się młodzi z dekanatu, którzy czekają na Światowe Dni Młodzieży. Tym razem to niecodzienne wydarzenie odbędzie się w Polsce. Do Krakowa przyjedzie młodzież z całego świata, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem. Nie zabraknie tam też i naszej młodzieży z dekanatu.

Pod koniec lipca 2016r. do Polski przyjedzie młodzież z całego świata. Będziemy przyjmowali ich w naszej diecezji. Przez pięć dni będziemy gościli wspomnianą młodzież także i w naszym dekanacie. Dlatego postanowiliśmy dobrze przygotować się do tych wydarzeń. Utworzone zostały dwa punkty, w których prowadzone są spotkania:

indeks1. Parafia pw. św. Jerzego i Jadwigi w Kłecku – odpowiedzialny ks. Damian Woźniak
2. Parafia pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku – odpowiedzialny ks. Krystian MoleckiKDM

W tych miejscach młodzież gromadzi się na modlitewnych spotkaniach i konferencjach. Przez kolejne miesiące młodzi pod okiem swoich duchowych opiekunów będą rozwijać swoje skrzydła oraz talenty. Młodym zaproponowano wiele ciekawych inicjatyw. Co ich czeka?

Jest kilka obszarów i pól w których mogą działać. Oto kilka z nich:11158065_827422830670115_1757043442_n

  • Spotkania formacyjne
  • Warsztaty językowe (j. angielski)
  • Rekolekcje dla wolontariuszy
  • Udział w imprezach organizowanych przez DDM
  • Pielgrzymki
  • Dni Młodych
  • Wspólne Dni Skupienia

Droga Młodzieży! Apelujemy do włączenia się w przygotowania do ŚDM.  Czekamy na odpowiedź z Waszej strony! Nie bójcie się zaangażować i przeżyć ten czas w wyjątkowy sposób! Przyjdź! Zobacz! I przekonaj się!

 

Leave a Reply