Czechy i Dziećmiarki dziękowały za zbiory.

DSC03562W poniedziałek 31 sierpnia o godzinie 17, w naszym kościele parafialnym została odprawiona kolejna Msza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory. Tym razem za plony ziemi dziękowali mieszkańcy Czech i Dziećmiarek. Eucharystię odprawił ks. kan. Mirosław Kędzierski, który mówił w swoim kazaniu:

„(..,)Panie dobry jak chleb…,  Wielu z nas, starszych, z rozrzewnieniem wspomina smak i zapach chleba z rodzinnego domu, z rodzinnego pieca – bo taki był zawsze najlepszy. Każda rodzina dawniej wypiekała bochenki chleba w domowym piecu na własne potrzeby. Ten domowy chleb przynoszono na pole z masłem i serem, by posilić spracowanych żniwiarzy. Dzisiaj chleba prawie już nie pieczemy w domach, ale go kupujemy. Pamiętajmy jednak, że ten chleb jest nadal owocem ziemi i pracy rąk ludzkich. Nadal wymaga czci i szacunku.”

Leave a Reply