Czas wracać do domu… [zdjęcia]

P1190204Od kilku dni można było zaobserwować, jak nasi młodzi parafianie odpoczywali po ciężkim roku pracy we wspólnotach LSO i KDM. Jedno z powiedzeń mówi: „Wszystko co dobre, szybko się kończy”. W sobotę 3 lipca zakończył si letni wypoczynek. Tuż po godzinie 17.00 do Kłecka zjechali wczasowicze. Ponad 40 uczestników wróciło do swoich domów i rodzin.

Sobota w Giewartowie okazała się wyjątkowa. Już wczesP1190187nym rankiem dzieci i młodzież zaczęli dzień od wspólnego dziękczynienia w kościele św. Krzyża w Giewartowie. Duchowy opiekun o godz. 8.30 odprawił mszę św. dziękczynną podczas której wszyscy mieli okazję podziękować Panu za ten dany czas. Ostatnie dni były wymodlone dla wczasowiczów. Pogoda na odpoczynek była rewelacyjna.

P1190240Jeszcze od rana młodzież i dzieci korzystały z promieni i pogody nad jeziorem. Tuż po obiedzie zabrano się do pakowania. Przyszła pora, aby zakończyć wspólne leniuchowanie. Na zakończenie wszyscy obozu wszyscy spotkali się w ogrodzie na małym podsumowaniu. Była to okazja do dzielenia się doświadczeniami z pobytu. Na samym końcu była okazja, aby się przeprosić za to, co było słabe. Nietypowe wychodzenie ku drugiemu staje się zapewne oczyszczające.

Droga Młodzieży! Kochane Dzieci! Za wspólnie spędzone dni nad jeziorem powidzkim „Bogu niech będą dzięki!”.

Wszystkim zaangażowanym w wyjazd, opiekunkom – p. Kasi Wożniak, p. Elżbiecie Liebert oraz p. Irenie Maćkowiak za pomoc w opiece nad uczestnikami wyjazdu oraz matczyne serce, niech będzie wielkie Dzięki!

Leave a Reply