Czas ucieka…

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło. – bł. kard. Stefan Wyszyński

Jaki był miniony rok? Jaki będzie ten następny? To pytanie zadaje sobie każdy z nas w dzień nocy sylwestrowej. Dla jednych to wieczór hucznych zabaw do białego rana, dla innych chwila zadumy przed Bogiem, nad upływającym nieubłaganie czasem i nad wiecznością, do której jesteśmy powołani. Tradycyjnie w ostatni dzień roku zgromadziliśmy się w naszej świątyni na Mszy Świętej dziękczynnej, którą koncelebrowali nasi duszpasterze. W nabożeństwie dziękczynnym składaliśmy Bogu dzięki za dar życia, za zdrowie, za łaski i dobrodziejstwa jakich doświadczyliśmy w minionym roku. Przepraszaliśmy też za zło, za grzechy jakie popełniliśmy a wszystko zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy.

Podczas Mszy Świętej ks. kan. Mirosław Kędzierski przedstawił sprawozdanie z funkcjonowania naszej parafii w 2022 roku. Zostały też rozdane certyfikaty z błogosławieństwem Prymasa Polski, dla wszystkich, którzy podjęli się przeczytania Pisma Świętego w rok. Ksiądz Prymas uhonorował też Panią Stanisławę Pasternak medalem „Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej”.