Czas ucieka….

„Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.” Kardynał Stefan Wyszyński

 

Nikt na świecie nie potrafi zatrzymać wskazówek zegara, nikt nie potrafi zatrzymać czasu. Czas się nie zatrzymuje, mijają godziny, tygodnie, lata. Zgodnie z tym biegnie też nasze życie, bez przystanku, ku wieczności. Dziś o północy rozpoczął się Nowy Rok 2022, kolejny na naszej drodze. Wczoraj nasza wspólnota parafialna na Mszy Świętej o godz. 16:00 podziękowała za miniony rok, za wszystko czego doświadczyliśmy, za łaski otrzymane  od Boga, oraz prosiła o Jego błogosławieństwo na nowy czas. Będzie to nowa karta, czysta, niezapisana, na której będziemy pisać historię przyszłych dni.

Podczas homilii ks. kan. Mirosław Kędzierski złożył sprawozdanie ekonomiczno-gospodarcze za miniony rok. Po Mszy Świętej zostało odprawione nabożeństwo, podczas którego dziękowaliśmy za dar życia, za zdrowie, za wszelkie łaski i dobrodziejstwa; przepraszaliśmy też za zło i za popełnione grzechy. Na zakończenie został odśpiewany hymn „Te Deum laudamus”.

Na zakończenie ks. Proboszcz złożył życzenia:

Życzę Wam w tym roku, Nowym Roku, aby nigdy nie zabrakło obok Was takiego dobrego człowieka, który wesprze gdy będzie trzeba, zachęci, podniesie na duchu. (…) Bóg najczęściej dokonuje wielkich rzeczy przez nasze ręce, które mogą czynić tak wiele dobra. Życzę wiele dobra dla Was, ale też wiele dobra w Waszych dłoniach, którym wszyscy będziemy mogli się nawzajem dzielić i sprawiać, że nasze dni będą dniami pełnymi szczęścia.