Co młodzież potrafi? Z naszego ogródka. [zdjęcia]

dscn4818

Kłeckie Duszpasterstwo Młodzieży (KDM) to oficjalna nazwa grupy młodzieżowej gromadzącej się przy naszej parafii. Dzieło, które powstało z inicjatywy młodzieży ma się dobrze. Wielu z nas może dostrzec ich małą działalność na polu parafialnym czy dekanalnym. Widać ich i słychać o nich… Pierwszy bardzo poważny sprawdzian przeszli oni podczas Światowych Dni Młodzieży w naszym dekanacie, kiedy pomagali ugościć Czechów. Życie pokazuje, że te owoce się nie kończą. Oni nadal dają z siebie…

 

dsc_0240Wielu ludzi dostrzega, że na ulicach miast jest coraz mniej ludzi młodych. Opustoszały place zabaw. Nie widać już na ulicy tyle młodzieży przechadzającej się wieczorami. Kiedy podejdziesz do młodego człowieka to jest zmęczony życiem. Na pytanie – jakie masz hobby czy czym się interesujesz? – młodzi odpowiadają coraz częściej – Niczym! I może wśród czytelników tego tekstu jest wielu zwolenników tej tezy…

Jednak trzeba obronić „cząstkę” ludzi młodych. Nawet i u nas w naszej parafii trzeba stanąć w obronie młodego pokolenia polaków. Ostatni czas dużo pokazuje, że (może mniejszość) młodych idzie zauważyć w Kłecku. W naszym małym miasteczku, w pokorze serca wielu młodych angażuje się w różne działania. Miło jest kiedy do uszu duszpasterzy docierają dobre słowa o młodych z duszpasterstwa.

dscn4780Gimnazjaliści, licealiści i studenci podczas tegorocznych wakacji dawali dav„coś” od siebie dla innych. Chociażby wspomniane Światowe Dni Młodzieży pokazały, jak im zależy na bliźnich, na wspólnocie i na Chrystusie. Jedni przecież wyjechali na wakacje nad morze, w góry, na ciepłe wyspy, a oni zrezygnowali z prywatnego urlopu, z letniej pracy, z leniuchowania, z wyjazdów, aby wykonać kawał dobrej pracy na rzecz ŚDM. Pojechali też do Krakowa, aby zasmakować wspólnoty młodych zza granicy zgromadzonych w imię Chrystusa.

img_0007Jednak to nie koniec ich poczynań. Dlaczego? Bo kontynuują słowa papieża Franciszka, który podczas wizyty w Krakowie powiedział do młodych, że czasem trzeba zamienić wygodną kanapę na buty wyczynowe. Chodziło papieżowi o to, aby w XXI w. rezygnować z wygody, aby dać z siebie to „coś”. To wezwanie jest kontynuowane przez Kłeckie Duszpasterstwo. Właśnie oni potrafią wyjść z domu i zrobić „coś” dla innych. I takich inicjatyw było wiele w ostatnim czasie. Pozwólcie, że wspomnimy o tym, jak młodzież pomagała siostrom Służebniczkom Maryi Niepokalanej w Kłecku przy pracach w świetlicy. Chodzi m.in. o malowanie zabawek przy domu dla dzieci ze świetlicy, robienie porządków wokół domu sióstr czy w ogrodzie. Wykonali też ostatnio ogromną pracę porządkując nasz kościół po wprawieniu nowych

witraży w prezbiterium. I nie narzekają, że zmęczeni, że nie mają czasu, że nie warto. Oni zawsze są chętni do pomocy…

Ruszyli do szkoły i też potrafią wykroić trochę czasy, aby spotkać się ze sobą, porozmawiać,
ale przede wszystkim pomodlić się. Za ich świadectwo pięknie dziękujemy! Tak trzymać!

 

Leave a Reply